Товаров: 0
  • RUS
  • UKR

Френк Юнкер про рентабельність пінополістиролу (EPS)

Френк Юнкер – юрист, з 1993 року виконавчий директор ABG Frankfurt Holding, найбільшої житлово-будівельної компанії у Франкфурті-на-Майні, на обслуговуванні якої перебуває понад 51 тисяча квартир, а також торгових, офісних та комерційних приміщень.

Ваш досвід роботи з теплоізоляцією

Ми отримуємо безліч відгуків від задоволених орендарів, маючи надзвичайно позитивний досвід із цього питання, адже застосування теплоізоляційних матеріалів у будівництві дозволяє значно скоротити витрати енергії на опалення споруд.

Чому енергоефективність для Вас важлива?

Ми почали утеплювати нашу нерухомість майже 25 років тому. І зробили це не через існування законних вимог, а розуміючи, що на опалення припадає 40% від  загального споживання енергії. Наші дії розглядаємо як частину соціально-політичної відповідальності за більш дбайливе ставлення до невідновлюваних джерел енергії. Найпростіший та найдешевший спосіб домогтися підвищення енергоефективності у секторі нерухомості: утеплення будівлі, починаючи з фасаду.

Який тип утеплювача Ви обираєте для нерухомості, якою керуєте?

Зазвичай ми вибираємо ізоляцію з пінополістиролу. По-перше, EPS дешевше, легко піддається обробці, до того ж добре підходить для оформлення фасадів. Ми досліджували інші ізоляційні матеріали, але завжди доходили одного й того самого висновку: найвигіднішим і найкращим у використанні матеріалом був і залишається пінополістирол.

Який Ваш економічний баланс з утепленням фасаду?

Наш економічний баланс із теплоізоляцією демонструє стабільно прибуткові показники. Як я вже зазначав, пінополістирол – найвигідніший ізоляційний матеріал, доступний на ринку. Дещо стосовно модернізації будівлі може бути передане орендареві, хоча ми, звісно, зацікавлені не обтяжувати його надмірними витратами. Саме тому низька ціна на утеплювач відіграє важливу роль, і дилема «користувач – інвестор» певним чином вирівнюється, адже для орендаря витрати залишаються фінансово прийнятними.

Чи означає це, що Ваша нерухомість залишається конкурентоспроможною на ринку оренди?

Так. Ми економічно конкурентоспроможні, і завдяки застосуванню ізоляції впевнені у майбутньому.

Наскільки орендодавці виграють від оновлення своєї нерухомості?

Не секрет, що велику роль відіграє питання доступності загальної орендної плати. Для орендаря не має значення, яка її  частина йде постачальнику енергії, а яка – власнику нерухомості, орендодавцю. Орендодавець, своєю чергою, має цілком зрозумілу зацікавленість отримати якнайбільше за свої інвестиції, питання рентабельності є для нього важливим фактором.

Які відгуки ви отримуєте від мешканців?

До модернізації мешканці об’єктів зазвичай сплачують високу ціну за опалення, оскільки будівля не утеплена. Після утеплення будинок має набагато привабливіший вигляд, ніж раніше, у тому числі й завдяки заново викладеному фасаду. До того ж часто під час робіт добудовують балкони або збільшують уже наявні. Після проведеного утеплення відчутне вагоме скорочення витрат на теплоенергію. Оптимальне рішення: будинок із новим фасадом значно охайніший і затишніший, орендар економить на витратах з опалення, орендодавець отримує позитивні відгуки.

Яку роль відіграє архітектурний дизайн у ваших помешканнях, новобудовах і об’єктах після ремонту?

Особливого значення ми надаємо архітектурному проєктуванню. Окрім питання енергозбереження та захисту клімату, прагнемо займатися міським проєктуванням і ремонтом будівель, які ми зводимо чи модернізуємо. Наша компанія будує лише стандартні квартири для пасивних будинків уже понад 15 років і приділяє належну увагу архітектурній якості. На наше переконання, будівлі мають гармонійно поєднуватися з міським пейзажем або навіть формувати його. Це можливо лише за високої енергоефективності. Тому ще раз повторюю: енергоефективність чи утеплення та архітектура будівель не суперечать, а, скоріше, доповнюють одне одного.

Часто можна почути, що утеплені споруди нагадують бійниці та коробчаті конструкції…

Я пояснюю це тим, що деякі архітектори досі упереджені. Навряд чи це стосується виключно пінополістиролу, адже інші матеріали також відкидаються ними, оскільки архітекторам зручніше зводити будівлі «з цільного шматка», бажано з монолітного каменю. Але, з нашої точки зору, твердження, що утеплену будівлю не можна спроєктувати архітектурно, хибне. Ця дискусія абсолютно неправильна і спотворена. Якщо архітектор зануриться у цю тему і засвоїть, що ми всі разом маємо робити внесок у захист клімату і що якість архітектури не повинна страждати від теплоізоляції, у майбутньому це обов’язково допоможе знайти кращі рішення.

Чи доведеться вибирати між естетикою та ізоляцією?

Необґрунтованим також досі залишається той факт, що тенденція до використання теплоізоляції веде до стандартизованої архітектури. Облицювальна і клінкерна цегла, а також декоративні фасадні профілі відкривають нові можливості для оформлення фасадів. Уява не має меж. Загалом, не матеріал є причиною нудних фасадів, а скоріше, брак грошей і часу, які роблять прості рішення засобом вибору.

Один із Ваших проєктів – серед найбільших міських пасивних будинків. Чому саме пасивні будинки?

Ми переконані, що слід робити свій внесок у захист клімату – це обов’язок. З іншого боку, не можна заплющувати очі на той факт, що Європейський Союз зробив обов’язковим дотримання будівельних директив ЄС-2020. І добре відомо, що з 2020 року всі громадські, а з 2021 року всі приватні новобудови повинні мати житловий стандарт, близький до нульового, – це вимога Європейського Союзу і її мають впровадити у національне законодавство всі держави-члени. Якщо федеральний уряд буде вчасно поінформований, він це зрозуміє, проте, існують гальмівні чинники, ціллю яких є переконання уряду у зворотному. Але неможливо обійти стандарт, що виходить за межі EnEV 2016 (примітка редактора: EnEV замінено Законом про будівельну енергію (GEG), тобто стандартом пасивного будинку). Ми вважаємо це виправданим із точки зору загальної соціальної політики й абсолютно здійсненним. У нашому виконанні це недорого і не призводить до надмірних додаткових витрат для орендарів. Якщо архітекторів зараз вдасться переконати сприйняти ці доводи, в кінцевому підсумку це сприятиме  взаємовигідному розв’язанню проблеми.

Чи незалежні Ви від політичної дискусії щодо точних керівних принципів?

Ми прагнемо убезпечити себе не тільки зараз, але й на майбутнє. Тому не чекаємо, поки політики остаточно визначаться з вимогами, а вже впроваджуємо будівельні технології, орієнтовані, перш за все, на майбутнє. Це дає змогу випереджати будівельні директиви, передбачені чинним на сьогодні стандартом EnEV 2016, що можливо тільки за умови утеплення фасаду. На жаль, я припускаю, що відповідальні політики не візьмуть гору і не зможуть визначити стандарт пасивного будинку як такого, що може бути поширений по всій країні в майбутньому. Я підозрюю, що регулювання здійснюватимуть на рівні, трохи вищому ніж у стандарті EnEV 2016. Але у будь-якому випадку ізоляцію не можна обійти. Без герметичної оболонки, тобто утеплення будівлі, ви не досягнете норм EnEV 2016 навіть сьогодні.

Якому теплоізоляційному матеріалу Ви надаєте перевагу для пасивних будинків?

Тут ми також віддаємо перевагу пінополістиролу з міркувань проєктування, обробки та певних економічних причин. Нами прискіпливо розглянуті всі можливі й неможливі різновиди, включаючи мінеральну вату або утеплювач із дерев’яними сендвіч-фасадами, що продуваються целюлозою на місці. Це теж непогані варіанти, але більш затратні. Саме тому ми завжди поверталися до дешевшого і безпечного утеплювача пінополістиролу. Щодо протипожежного захисту: якщо ви дотримуєтеся вимог, викладених на конференції очільників міністерств будівництва, та встановлюєте протипожежні решітки, за допомогою пінополістиролу ви гарантовано зможете досягти цілей щодо захисту клімату.

Скільки Ваших об’єктів утеплені, і скільки з них – пінополістиролом?

У нас площа фасаду орієнтовно складає 3,5 млн м2. Із них 2/3 утеплено, і майже 90% із них – пінополістиролом.

Чи були у Вас проблеми з утепленням фасаду?

Ні, не було. Ми не маємо жодних проблем, які так люблять згадувати критики, наприклад, що за 20 років теплоізоляцію необхідно знімати та утилізувати. Я жодного разу не стикався із фасадом, який довелося б зняти та утилізувати за велику ціну, а ми займаємося утепленням майже 30 років. Фасад старіє, як і будь-який інший утеплений та неізольований, але старіє не теплоізоляційний матеріал, а фасадна фарба. Фасад залишиться таким самим привабливим або непривабливим, як й інші частини споруди, згодом його заплановано перефарбовують.
Наостанок можу додати: у нас не було негативного досвіду щодо утеплення, навпаки, ми почуваємося надійніше захищеними у майбутньому завдяки тому, що робимо.

Переклад інтерв’ю з Френком Юнкером, оригінал читайте за посиланням.

Доставка

Умови доставки товару:

 

Доставка зі складу в м. Обухів при об’ємі до 18 м3 є платною та виконується перевізниками в зручний для Вас час, вартість доставки залежить від об’єму, ваги та відстані від складу до адреси доставки.

 

Безкоштовна доставка здійснюється власним транспортом компанії “Термопласт” при замовленні продукції обсягом понад 18 м³ по Києву, (вартість доставки в конкретні населені пункти необхідно уточнювати).

 

Самовивіз товару доступний з наступних складів:

м. Київ, вул. Академіка Бутлерова, 6, склад 15/1 (біля ст. метро Чернігівська) в будні дні: з понеділка по п’ятницю з 9-00 до 16-30 (крім святкових днів).

м. Обухів, Київська область, вул. Київська 127, (за навігаторм завод “Стиролоптфармторг”) в будні дні: з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 17-00 (крім святкових днів) субота – за попереднім записом.

 

Для уточнення питань оплати та організації доставки замовлення звертайтесь до наших менеджерів по телефону:

+38 (044)599 02 93

+38 (063) 233 01 70

Оплата та повернення

Згідно ст. 8 та ст. 9 Закону України “Про захист прав споживачів” покупець має право повернути товар на протязі 14 днів, не враховуючи дня покупки.

 

Повернення можна оформити за умов:

– товар не був у експлуатації;

– збережено цілісність упаковки та товарний вигляд;

– при наявності документу який підтверджує оплату;

– товар не входить до списку, не підлягаючим обміну або поверненню затвердженим Кабінетом Міністрів України.

 

Для уточнення питань оплати та організації доставки замовлення звертайтесь до наших менеджерів по телефону:

(044) 599-02-93

(063) 233-01-70

(093) 015-65-33

X

Дякуємо за Вашу заявку!
Ми зв’яжемося з Вами найближчим часом!

Корзина
Продовжити покупки Оформити замовлення