Геотекстиль для саду: призначення і правильне застосування

Нетканий голкопробивний геотекстиль набув широкого поширення в різних сферах. Найчастіше його використовують в будівництві доріг і будівель для дренажу води і повітря. Крім того, полотна цієї групи стали незамінними при благоустрої територій. Купують геотекстиль для саду (для влаштування доріжок), зміцнення ґрунту, попередження зростання бур’яну, збереження вологи і т. д.
Характеристики та властивості геотекстилю для саду
Популярність продукції цієї групи обумовлюється її унікальними характеристиками. Зовні полотно схоже одночасно на поліетиленову плівку і брезент. До його складу входять поліпропілен, поліефір або багатокомпонентне сировину вторинної переробки. Крім голкопробивного, існує термоскріплений вид, але його частіше застосовують в будівництві. Скріплений нитками геотекстиль для саду підходить більше. Він має кілька важливих переваг:
- висока фільтруюча здатність (полотно може застосовуватися на будь-яких типах ґрунтів, включаючи глинисті);
- екологічна безпека;
- хімічна інертність;
- невразливість перед прямими ультрафіолетовими променями;
- непривабливість для комах, гризунів;
- відсутність ризику гниття і появи цвілі;
- висока міцність на розрив;
- тривалий термін служби.
У сучасній промисловості отримують садовий геотекстиль з різними показниками щільності. Цей параметр основний у виборі матеріалу. Полотна з щільністю 150 г/м² рекомендуються для дренажу. Для облаштування газону, стабілізації ґрунту облаштування дорожче краще віддати перевагу варіант із значенням в 200 г/м². Якщо планується організація спортивного майданчика, знадобиться текстиль щільністю 300 г/м². Зміцнювати під’їзні дороги можна полотном 350 г / м².
Садовий геотекстиль
Приватними домовласниками садовий геотекстиль використовується для вирішення різних завдань. Головна функція матеріалу полягає в циркуляції повітря і збереженні вологи. Завдяки його застосуванню можна:
- розділити шари ґрунту з різними властивостями і складом;
- забезпечити фільтрування дрібних частинок для виключення ризику їх вимивання в процесі поливу;
- зміцнити ґрунт, уберегти схили, зберегти первозданність ландшафтних композицій;
- захистити культурні рослини від шкідників, механічних пошкоджень (під час граду), негативних температур.
Геотекстиль для саду та городу доступний всім бажаючим, так як має порівняно невисоку вартість. Витрати на його покупку повністю виправдовують себе красивим ландшафтом, стабільністю об’єктів та елементів, хорошим урожаєм.
Як правильно використовувати геотекстиль в саду
Щоб зменшити зростання бур’яну, можна використовувати полотна замість мульчі. Вони стануть більш ефективною альтернативою торфу, соломи, тирси, хвойним голках і т. д. Матеріал потрібен досить щільний, не пропускає паростки бур’янів. Укладати геотекстиль на грядках необхідно таким чином, щоб залишалися зазори тільки для культурних рослин, а решта площі була закритою.
Для попередження вимивання родючого грунту полотно потрібно розстилати не зверху, а між шарами ґрунту. При цьому родючий чорнозем повинен йти верхнім шаром. Метод підійде і для обмеження розростання рослин на ігрові майданчики, доріжки, зону відпочинку. Техніка укладання залежить від необхідного напрямку росту коренів.
Так само стане відмінним вибором геотекстиль для городу або саду в регіонах з нестабільним і несприятливим кліматом. На зиму їм бажано укутати плодові дерева і чагарники, вразливі до негативних температур. Для цього досить обмотати полотном нижню частину рослин, добре закріпивши її після цього. Ранньою весною, поки погода підносить сюрпризи у вигляді різких стрибків показників на градуснику, текстиль потрібно розмістити на грядках, укривши повністю перші посадки. Цей же спосіб в спекотну пору попередить загибель рослин через вигоряння на сонці.
Геотекстиль – простий у використанні і доступний матеріал, який буде корисним дачникам в різних ситуаціях, починаючи від формування ландшафту, закінчуючи захистом розсади, плантацій полуниці, овочів, плодових дерев, ягідних кущів від сонця, вітру і бур’янів.