Товаров: 0
 • RUS
 • UKR

Утеплення будівель – що варто знати споживачу

 

Відповідно до чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», вводиться нове поняття енергетичного сертифіката для різного типу будівель. Цей додатковий документ, що описує будівлю, подібний до вже наявних – технічного паспорта, інвентарної справи тощо.

Проте слід зауважити, що енергетичний сертифікат наводить енергетичні характеристики будівлі. З часом усі енергетичні ресурси значно зростають у ціні – мається на увазі природний газ, вугілля, електроенергія та вода. Тому, за аналогією з європейським досвідом, ми починаємо аналізувати наш житловий фонд щодо раціонального використання енергії.

 

 

Енергетичний сертифікат як документ для будівлі покликаний:

 • забезпечувати належний рівень енергоефективності;
 • стимулювати енергозбереження;
 • скорочувати викиди парникових газів (наступний етап для нашого суспільства після енергозбереження);
 • створювати мікроклімат для інвестування в енергозбереження та відновлювальні джерела енергії;
 • збільшувати кількість будівель із близьким до нульового рівня споживання енергії.

Загальний вигляд першої (найiнформацiйнiшої сторінки) ви можете переглянути нижче.

Енергетичний сертифікат будівлі

Основним показником є рівень енергоефективності (багато хто бачив подібну шкалу на холодильниках, телевізорах тощо). Шкала коливається від рівня «А» (найвищий) до рівня «G» (найнижчий). Що цей показник відображає?

Якщо продовжувати аналогію з холодильником, то холодильник, наприклад,  класу «А» споживатимете на рік найменшу кількість електроенергії  для виконання своїх функцій.

Те саме і для будівлі, однак, клас розраховується на основі трьох складових споживання енергії:

 • опалення;
 • приготування гарячої води;
 • охолодження.

Звідси висновок: чим вищий клас енергоефективності, тим менше ви платитимете за опалення, ГВП та охолодження. Практика використання енергетичного сертифіката набула поширення в європейських країнах, де:

 • ви не зможете купити житло без наявного енергосертифіката;
 • ви не зможете орендувати житло без наявного енергосертифіката;
 • ви не зможете побудувати житло без наявного енергосертифіката на проєктну документацію;
 • ви не зможете здати в експлуатацію будівлю тощо.

Деякі пункти вже використовуються і в нас (здача в експлуатацію, розробка ПКД, участь у програмі «Енергодім», термомодернізація).

Опір теплопередачі огороджуючих конструкцій

На наступних сторінках сертифіката подано опис конструктиву, а згодом інженерних мереж. Визначення рівня енергоефективності – це справа кваліфікованого аудитора, який розрахунковим методом відповідно до затвердженої методології визначає клас.

Одним із найважливіших факторів успіху (високого класу енергоефективності) є правильний вибір матеріалу для утеплення. Через те, що до 30% тепловтрат відбувається саме через стіни, вибір матеріалу є однією з визначних задач. Термічний опір – теплотехнічний показник, що розраховується на основі товщини матеріалів, їхня теплопровідність – основна складова, що зменшить теплові втрати.

Товщина матеріалу обирається на основі розрахунку, та ми рекомендуємо застосовувати 120 та 150 мм (мінеральна вата, пінопласт). Друга складова – це теплопровідність матеріалу, його фізична властивість пропускати тепло.

Нами розроблено вже понад 100 енергетичних сертифікатів, і ми звернули увагу, що часто після аналізу сертифікатів на матеріали та проведення випробувань превалююча їхня частка виявляється недоброякісними зі збільшеними показниками теплопровідності та заниженим значенням густини матеріалу.

Це призводить у кінцевому підсумку до гіршого класу ефективності будівлі та оціночної вартості нерухомості в майбутньому. Розробка сертифікатів ведеться ретельно, реєструється в національній базі і, як то кажуть, «домовитися про гарніший клас» не вийде.

Тому, як висновок, рекомендуємо користуватися лише якісними матеріалами та інженерними рішеннями.

Для зовнішнього утеплення згідно з ДСТУ Б В.2.6-36:2008 «КОНСТРУКЦІЇ ЗОВНІШНІХ СТІН ІЗ ФАСАДНОЮ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЄЮ ТА ОПОРЯДЖЕННЯМ  ШТУКАТУРКАМИ» використовують:

 • пінополістирол (пінопласт) за показниками не нижчими за марку ПСБС-25 відповідно до ДСТУ Б.В.2.7-8-94 до 31.12.2019 р. або марку EPS-80 згідно з ДСТУ Б.EN 13163:2012 з 01.01.2020 р., що мають коефіцієнт теплопровідності не більший за 0,039 Вт/(м*к) та фактичну щільність не меншу за 15  кг на м³.
 • утеплювач на мінеральній основі (мінеральна вата/базальтова вата ) за показниками коефіцієнт теплопровідності не більший за 0,032-0,042 Вт/(м*к) та фактичну щільність не меншу за 150  кг на м³.

 

ПСБ-С-25 ДСТУ – продукція  виробляється виробником згідно Державного Стандарту України

EPS -80 – продукція  виробляється виробником згідно оновленого  Державного Стандарту України гармонізованого  з Европейським Стандартом          

ПСБ-С-25 ТУ – продукція , що виробляється виробником згідно технічних умов виробника ( не відповідає вимогам Державного Стандарту України)

Застосування пінопласту марки ПСБ-С-25 ТУ та  марки  назва яких має походження від виробника «Удар по цінах», «Теплий дім» та інші  не передбачено будівельними нормами України  

Доставка

Умови доставки товару:

 

Доставка зі складу в м. Обухів при об’ємі до 18 м3 є платною та виконується перевізниками в зручний для Вас час, вартість доставки залежить від об’єму, ваги та відстані від складу до адреси доставки.

 

Безкоштовна доставка здійснюється власним транспортом компанії “Термопласт” при замовленні продукції обсягом понад 18 м³ по Києву, (вартість доставки в конкретні населені пункти необхідно уточнювати).

 

Самовивіз товару доступний з наступних складів:

м. Київ, вул. Академіка Бутлерова, 6, склад 15/1 (біля ст. метро Чернігівська) в будні дні: з понеділка по п’ятницю з 9-00 до 16-30 (крім святкових днів).

м. Обухів, Київська область, вул. Київська 127, (за навігаторм завод “Стиролоптфармторг”) в будні дні: з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 17-00 (крім святкових днів) субота – за попереднім записом.

 

Для уточнення питань оплати та організації доставки замовлення звертайтесь до наших менеджерів по телефону:

+38 (044)599 02 93

+38 (063) 233 01 70

Оплата та повернення

Згідно ст. 8 та ст. 9 Закону України “Про захист прав споживачів” покупець має право повернути товар на протязі 14 днів, не враховуючи дня покупки.

 

Повернення можна оформити за умов:

– товар не був у експлуатації;

– збережено цілісність упаковки та товарний вигляд;

– при наявності документу який підтверджує оплату;

– товар не входить до списку, не підлягаючим обміну або поверненню затвердженим Кабінетом Міністрів України.

 

Для уточнення питань оплати та організації доставки замовлення звертайтесь до наших менеджерів по телефону:

(044) 599-02-93

(063) 233-01-70

(093) 015-65-33

X

Дякуємо за Вашу заявку!
Ми зв’яжемося з Вами найближчим часом!

Корзина
Продовжити покупки Оформити замовлення