Енергетичний сертифікат
Згідно із «Законом про енергетичну ефективність будівель» складено певний перелік об’єктів будівництва, які в обов’язковому порядку повинні отримати енергетичний сертифікат. До цього переліку включені:
- усі будівлі, які перебувають на стадії нового будівництва, капремонту або ж реконструкції та за класом наслідків належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками відповідно до «Закону України про містобудівну діяльність»;
- усі будівлі державної власності з опалювальною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни
- будівлі з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування (у разі здійснення ними термомодернізації);
- будівлі, в яких термомодернізація здійснюється за наявності державної підтримки та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.
Отже, давайте розглянемо, чим є енергетичний сертифікат будівлі. Це документ із декількох сторінок, у якому відображений рівень енергоефективності та наявні характеристики як огороджувальних конструкцій, так й інженерних мереж. Приклад енергетичного сертифікату Ви можете переглянути у нас на сайті.
Як відомо, за аналогією із різноманітним обладнанням енергосертифікат відображає різні класи енергоефективності – від А до G. Чим далі ми від класу А, тим більше будівля споживатиме енергії на опалення, охолодження та приготування гарячої води.
На сторінці 1 також відображаються основні показники: місце розташування,опалювальна площа та кількість споживання енергії на квадратний метр площі.
На сторінці 2 відображаються показники огороджувальних конструкцій, основними з яких є термічний опір і площа, та наводиться опис фактичного стану цих конструкцій.
Далі можна розглянути питомі показники на квадратний метр по розбивці на різні статті енергоспоживання – опалення, вентиляцію, ГВП тощо. Все це представлено і у вигляді діаграми.
Тому якщо вам потрібно розробити енергетичний сертифікат, звертайтеся до нас – ми завжди готові надати будь-яку необхідну допомогу.
Ціновий діапазон розробки енергосертифікатів:
- дитячі заклади, загальноосвітні школи: 8 000 – 10 000 грн.
- лікарні, готелі 9 000 – 11 000 грн.
- житлові багатоквартирні будівлі 9 000 – 11 000 грн.
- комерційні заклади (ресторани, торгові центри тощо) 10 000 – 12 000 грн.